elnokur írta:...de sehol nem találtam róla semmit, hogy lehetséges-e vele rar fájlok kitömörítése...
Természetesen, akár a Download Station automatikusan is kitömöríti a RAR-ba csomagolt torrenteket, de a File Station-ben bármilyen RAR fájl bármikor kitömöríthető a NAS-sal.
A dilemmádat nem értem, ha arról szól, hogy melyik Synology modellt válaszd. 40 ezerért nincs 4-lemezes, pedig a legfontosabb szempont, hogy a következő pár évben mekkora tárhelyre lesz szükséged, és ezt mekkora lemezekkel, mennyiért, mennyire bővíthetően lehet megvalósítani. Tehát az ember először azt tisztázza magában, hogy hány lemezfiókra van szüksége. Ha eljutottál oda, hogy legalább 4-re, akkor kb. 100 ezernél kezdődik a választék a Synology-nál (mást meg ugye már nem érdemes választani 2014-ben

).
Következő kérdés a teljesítmény, amihez azt kell megsaccolni, mennyi feladatot bízok majd a NAS-ra (egy időben hányan használják, mekkora átviteli sebességre lesz szükség, hány kamerát kötnék rá, stb). Akkor jöhet szóba pl. a DS415play, mint speciális modell, ha azt gondolom, hogy mobil eszközökön szeretnék majd filmeket nézni, és ehhez nem szeretnék egy filmet többféle felbontással és formátumban tárolni, szeretném ha akár egy MKV-t vagy Blu-ray-t is lejátszhatnék mondjuk az iPad-en. Ekkor van értelme a play modelleknek, egyébként van jobb választás is. Azt biztosan mondom, hogy egy 40 ezres NAS-sal – még ha az Synology is – nem leszel elégedett 5 évig, mert ki fogod nőni több szempontból is.